Senoviniai automobiliai Kybartuose


Senoviniai automobiliai riedės Lietuvos ir Lenkijos keliais

Rugpjūčio 31-ąją Vilkaviškyje bus duotas startas istorinių automobilių ir motociklų raliui, kurį jau kelinti metai be pertraukų rengia VšĮ „Saugus ratas“.

Iš Vilkaviškio senovinių automobilių kolona pasuks link Kybartų. Į Kybartus jie atvažiuos 10 val. ryto. Pasisvečiavę 2 val. Kybartuose  pro Vištytį riedės link artimai pažįstamų ir mielų Punsko ir Seinų, o iš ten per Lazdijus pasieks mažąja Lietuvos kultūros sostine tituluojamus Veisiejus, kur dalyvių lauks finišo ir apdovanojimų ceremonijos.
Dalyvaujančiųjų ralyje ir jų vairuojamos technikos laukia nelengva tokio amžiaus „ratams“ net 197 kilometrų trasa, besidriekianti vien asfalto keliais, kurią teks įveikti per dieną. Ypač turint omenyje, jog antikvarinių automobilių mylėtojai ne tiks spaus akceleratoriaus pedalą, bet ir norės pabendrauti tarpusavyje, pasidalyti patirtimi ir kartu pasigrožėti puikiais vaizdais, kurių tikrai nestokoja šis maršrutas, susipažinti su vietinėmis įžymybėmis, žinomomis ir Europoje.         
„Dažnesni, jau nekalbant apie nuolatinius, renginio dalyviai žino, kad jų laukia ne tik varžytuvės, bet ir speciali, iš anksto parinkta kultūrinė pažintinė programa, ekskursijos po įdomius, vertus istorinės atminties objektus, – renginio spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė šio ralio organizatorius Valdas Juozas Vilūnas.
Ralio dalyviai pažintį su istoriniais objektais pradės netrukus po starto, jau pirmojoje stotelėje Kybartuose, kur miesto  bendruomenė parodys itin aktyviai lankoma tapusią vietą, kur Prezidentas Antanas Smetona, perbridęs Lieponos upelį, paliko Lietuvą.
 Ralio dalyviams bus įdomi ir pažintis su 1863 metais statytais 14 m pločio, 2,5 m aukščio ir net 104 m ilgio rūsiais, pritaikytais turistų reikmėms ir susilaukiančiais vis didesnio jų dėmesio. Kybartuose pabuvosime ir unikalioje sentikių cerkvėje, su kuria supažindins pats popas“. 
  Istorinių automobilių ir motociklų ralio dalyviai mėgausis ne vien ekskursijomis ir pažintimi su unikaliais objektais. Jų laukia ir specialios užduotys, sprendžiant kurias ne vienam gali tekti gerokai pasukti galvą.  Istorinių automobilių ir motociklų ralio dalyviai varžysis dviejose klasėse – „Oldtimer“ ir „Youngtimer“.
Pirmajai priskiriami iki 1980 m. gamybos išsaugoti arba atstatyti, išlaikant autentišką išvaizdą bei konstrukciją, nenaudojami kasdieninėms kelionėms automobiliai ir motociklai, kurie gali būti įvertinti kaip techninis ar kultūrinis paveldas.    
„Youngtimer“ klasei priskiriama iki 1990 m pagaminta originali technika.

Bendruomenė kviečia visus norinčius atvykti rugpjūčio 31 d. 10 val. į aikštelę prie Naujosios apaštalų bažnyčios pasigrožėti ne tik  „unikalia istorine technika, bet ir pasigėrėti ją valdančių nagingų meistrų, prikėlusių šiuos keturračius antrajam gyvenimui, meistriškumu ir išmone.

                 Komentarų nėra:

Senoviniai automobiliai Kybartuose

Senoviniai automobiliai riedės Lietuvos ir Lenkijos keliais Rugpjūčio 31-ąją Vilkaviškyje bus duotas startas istorinių automobilių ...