Kviečiame vykti į Islandiją 2024 m. birželio 13-16 dienomis

            Islandija – ledo, ugnies ir atšiaurios romantikos žemė 

                            2024 m. birželio 13-16 dienomis


1 DIENA. Susitikimas Vilniaus oro uoste. 13.40 val.-15val. skrydis Vilnius – Reikjavikas. Iš Keflaviko oro uosto vykstame į Reikjaviką. Apžvalginė ekskursija po patį didžiausią Islandijos miestą. Pamatysime paminklą Reikjavikui, pirmiesiems Islandijos gyventojams, pasivaikščiosime po senamiestį bei apžiūrėsime nacionalinę bažnyčią – Halmsgrimskyrkja. Įsikuriame Dalur HI Hostel viešbutyje, nakvynė.

2 diena. Pusryčiai, išvykstame link „Aukso žiedu“ pramintu maršrutu. Jis taip vadinamas dėl keliautojams padovanojamų nepakartojamų potyrių. Pirmiausiai aplankome Tingvedliro nacionalinį parką, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra labai svarbus Islandijos valstybingumo istorijai: čia dar viduramžiais leisti įstatymų ir spręsti klausimų rinkdavosi seniausias pasaulyje islandų parlamentas Altingas, o 1944 m. čia buvo paskelbta Islandijos nepriklausomybė. Čia išvysime Europos ir Amerikos litosferos plokščių sandūrą, primenančią ilgą lūžį. Toliau apsilankysime geizerių rajone ir pamatysime itin įspūdingą ir „patikimą“ Strokuro geizerį. Tai viena lankomiausių vietų Islandijoje, nes kitaip nei Didysis geizeris, kuris kartais užsnūsta ilgam laiku, šis geizeris tiksliai kas 5-10 minučių į 20-40 metrų aukštį ištrykšta itin galinga ir karšta vandens srove. Vykdami toliau išvysime įspūdingus krioklius. Įsimintiniausias jų – iš 32 metrų aukščio krentantis Strokuro, kuris dar žinomas Auksinio krioklio vardu. Sugrįžtame į Dalur HI Hostel viešbutį, nakvynė.

3 DIENA. Pusryčiai,  važiuosime pro labiausiai fotografuojamą Islandijos kalną Kirkjufell, kuris apsuptas upelių ir mažų krioklių. Savo išvaizda šis kalnas kai kam primena bažnyčią, o kai kam ir raganos kepurę. Bet kokiu atveju, 463 metrų aukščio kalnas šimtmečius tarnavo jūrininkams ir keliautojams kaip puikus orientyras. Grožimės įspūdingais vaizdais nuo Saxhóll kraterio – užlipus į viršūnę galima išvysti Atlanto vandenyną ir sustengusios lavos masyvus aplinkiniuose laukuose. Toliau mūsų laukia dramatiška Arnarstapi pakrantė. Galingos bangos nuolat ardo uolas ir palieka įspūdingus uolienų darinius. Leidžiamės į mistika alsuojančią Islandijos dalį – Snæfellsnes ir jo apylinkes grožėsimės viena iš nedaugelio juodųjų bažnyčių šalyje – Buðarkirkja. Ji nudažyta pikiu, kad apsaugotų medieną nuo atšiaurių Islandijos klimato sąlygų. Tolumoje matosi nuostabus Snæfellsjökull ledynas, kuris yra ant aktyvaus to paties pavadinimo stratovulkano. Jis užėmė svarbiausią vietą Žiulio Verno mokslinės fantastikos romane „Kelionė į žemės centrą“. Apsilankome sename žvejų kaimelyje vakarinėje Snaefellsnes pusiasalio dalyje. Duomenys apie šioje vietoje vykdytą jūreivystę siekia dar 1560 metus, ilgą laiką tai buvo viena didžiausių pusiasalio žvejybos stočių. Grįždamai sustosime pasižvalgyti   Djupalonssandui paplūdimyje. Sugrįžtame į Dalur HI Hostel viešbutį, nakvynė.

4  DIENA. Pusryčiai, vykstame į lava apgaubtą stebuklą – Reikjaneso pusiasalį. Pažintis su geoterminiais Islandijos stebuklais, nes būtent čia plaka Islandijos vulkaninė širdis: pamatysime karštus Krisuviko šaltinius, pilkai žaliomis samanomis apaugusius lavos laukus ir žemės plutos lūžius. Čia į paviršių veržiasi karšti purvo šaltiniai, susiliejantys į terminę upę. Tyrinėsime kosminius Krisiuviko peizažus, eidami specialiais mediniais takais, ir fotografuosime šią gražią, bet kartu ir pavojingą vietovę. Toliau keliaujame link Brimketill, kur nuo ugnies stichijos pereisime prie vandens stichijos: mūsų laukia trolių baseinas ir paukščių kolonijos. Brimketill yra nuostabiai vaizdingas natūralus baseinas, kurį Atlanto bangos iškirto minkštoje lavos uoloje. Pasak legendos, šią vietą maudynėms pasirinko patys islandų troliai. Pereisime tiltą tarp žemynų – atsidursime ant dviejų gigantiškų litosferos plokščių ribos. Jis pastatytas per žemės plutos pažeidimą ir simbolizuoja ryšį tarp kaimyninių žemynų, taigi tiltu per kelias minutes galėsime nueiti iš Europos į Šiaurės Ameriką. Įvertinsime peizažų galią, sužinosime, kaip Islandijos forma kasmet keičiasi dėl plokščių skirtumų.

Vykstame į oro uostą. 17.30 val. skrydis Reikjavikas – Vilnius.

Kaina asmeniui: 925eur., kai grupėje nemažiau 30asmenų

Į kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu Islandijoje; 3 nakvynės su pusryčiais, grupės vadovo, gido paslaugos, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota asmeniui:   lėktuvo bilietas asmeniui apie 420eur, lankomi objektai, medicininės išlaidos ir draudimas, vietinių gidų paslaugos. Objektams rekomenduojame turėti 125 eur.

Vykstant iš Kybartų reikės samdyti transportą nuvykimui į Vilniaus oro uostą, o taip pat ir parvykimui į Kybartus, grįžus iš Islandijos.

Islandija nėra Europos sąjungos narė, bet visi  kelionės įstatymai galioja  kaip ir keliaujant po Europos Sąjungos šalis. Draudimas už papildomą mokestį, pasiliekama teisė keisti lankomų objektų eiliškumą, kelionės vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda.

Dėl informacijos jau galima kreiptis į Vitą Katkevičių tel. Nr. +37061285242 arba el. paštu vitaskatkevicius@gmail.com

Apsisprendusius  vykti prašau jau registruotis. 

 

 

 

Komentarų nėra:

Kviečiame vykti į Islandiją 2024 m. birželio 13-16 dienomis

             Islandija – ledo, ugnies ir atšiaurios romantikos žemė                              2024 m. birželio 13-16 dienomis 1 DIENA ....