Šiaudiniškių kaimo bendruomenė šventė 10 metų jubiliejų 

„Į Šiaudiniškius pas plunksnių“, – taip anksčiau sakydavo mamos, į lovą guldydamos vaikus. Mat kaimuose seniau lovose būdavo klojami šiaudiniai čiužiniai – „šienikai“. Šiais laikais jokio plunksniaus Šiaudiniškiuose nėra, tačiau yra kaimo bendruomenė, kuri  rūpinasi savo gyventojais ir jų dvasiniu pasauliu.
2013 m. gruodžio mėnesio gruodžio 20 d. Šiaudiniškių kaimo bendruomenė šventė 10 metų jubiliejų. Bendruomenė  buvo įsteigta 2003 m. (bendruomenės įkūrėjas ir pirmasis pirmininkas  Šiaudiniškių kaimo gyventojas Zenonas Žaldokas). Dabar bendruomenė  vienija 122 narius. Jos veiklos tikslai: vienyti Šiaudiniškių ir gretimų kaimų gyventojus ir iš jų kilusius žmones, ugdyti gyventojų  bendruomeniškumą, rūpintis ir ginti jų teises, palaikyti ir plėtoti kaimo infrastruktūrą, organizuoti kaimo vaikų ir jaunimo užimtumą, rūpintis pagyvenusių ir senyvo amžiaus žmonių užimtumu. Nemažiau svarbu rengti projektus ir dalyvauti įvairiose programose, kurios galėtų prisidėti prie šių tikslų įgyvendinimo, bendradarbiauti su kitomis bendruomenėmis ar giminingomis visuomeninėmis organizacijomis veikiančiomis Lietuvoje ir kitose šalyse. Šiaudiniškių bendruomenės veikla glaudžiai susijusi su kaimo pradine mokykla.
Irena Senkuvienė Šiaudiniškių bendruomenei vadovauja jau septyneri metai. Tiek pat laiko bendruomenė susijusi su kaimo pradine mokykla. Šios dvi organizacijos ir nuo 2013 metų įsikūręs vaikų dienos centras „Išgirskime kaimo vaiką“, įsikūrusios viename pastate.  Dvi mokytojos – Aneta Čižauskienė ir Aušra Stankevičienė – yra bendruomenės tarybos narės.
Vos įžengusius į bendruomenę pro duris lankytojus apgaubia ramuma – taip jaukiai ir paprastai įsikūrusios po vienu stogu veikiančios kelios įstaigos.
Nepaisant debesėlių bendruomenės danguje (žemas gyventojų aktyvumas bendruomenės gyvenime), šiaudiniškiečiams vis dėlto dažniau šviečia saulė. Nuoširdi, poetiškos sielos bendruomenės pirmininkė Irena Senkuvienė čia kiekvieną sutinka kaip savą. Ypač ji džiaugiasi, kad rengiant bet kokią šventę vis kuo nors nustebina mažieji mokyklos auklėtiniai. Ir minint 10 metų jubiliejų bendroje bendruomenės narių  ir mokinių programoje grožėjomės dar nematytu vainiko pynimu, puikiai deklamuojamais eilėraščiais ir kt.
Jubiliejiniame renginyje dalyvavo  nemažai žmonių. Tai Vilkaviškio savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Vilkaviškio savivaldybės tarybos narys Vitas Katkevičius, Kybartų seniūnas Romas Šunokas, Kybartų seniūnijos vyr. specialistas Dainius Kovas. Prieš renginį salėje buvo laikomos šv. Mišios, kurias aukojo  Kybartų klebonas Vaidotas Labašauskas. Tokio įvairaus amžiaus žmonių bendrumo priverstinai sukurti neįmanoma – turi būti noras ir nors keli žmonės, uždegantys kitus.
Gyvenimas verčia mąstyti ne apie idėjas ar požiūrį į kasdienybę, bet apie tai, ką galima ir įmanoma dabartinėje situacijoje padaryti žmonių labui, – sakė bendruomenės pirininkė Irena Senkuvienė.  Žmonės turi žinoti, kad yra gyvenimas ne tik mieste, valdžios viršūnėse, bet ir kaime, kur mokama džiaugtis paprastais dalykais. Mums didžiausias džiaugsmas yra kaimo bendruomenė ir  mokyklėlė, kurioje telpame visi. Tai lyg mūsų kaimo švyturiai, traukiantys pabūti kartu, pasidalyti mintimis ir gerumu. Mes džiaugiamės, kad dar mažiems, nuo namų aplinkos neatpratusiems vaikučiams nereikia važiuoti į dideles mokyklas, kur juos tiesiog „praryja“ minia. Mūsų mokyklėlėje jie visi būna pastebėti, dalyvauja renginiuose ir kiekvienas gali parodyti savo talentus. Be šitų vaikučių būtų niūru bendruomenės namuose, nes mažieji – mūsų kaimo dalis. Vaikai jau dabar pratinasi būti visaverčiais bendruomenės nariais. Būtų labai liūdna, jei ir šią įstaigą paliestų mokyklų optimizacija. Šito šiaudiniškiečiai bijo labiausiai.
Ačiū visiems, atėjusiems į šventę, ir nuoširdžiai mus palaikiusiems.
- Iki kitų metų, iki kitos šventės:
sakė bendruomenės pirmininkė Irena Senkuvienė

Komentarų nėra:

Pažintinė ekskursija į Krokuvą, Veličkos druskų kasyklas, Ojcovo parką ir kt.

  KROKUVA. VELIČKOS DRUSKŲ KASYKLOS   PROGRAMA (2024 m. gegužės 18-19 d. (šeštadienis, sekmadienis)   Jei galingosios Romos imperijos la...