Apdovanota Kybartų bendruomenė

 2023 m. balandžio mėn. 26 d. Mykolo Romerio universitete apdovanotos aktyviausios Lietuvos bendruomenės, kurios grūdina ir išaugina stiprius lyderius


       

Šiandien Mykolo Romerio universitete (MRU) apdovanoti aktyviausių Lietuvos bendruomenių konkurso laureatai. Jau aštuntą kartą surengtas respublikinis konkursas „Bendruomenė – Švyturys 2022 – kelias į sėkmę“ šiais metais išsiskyrė rekordiniu nominacijų skaičiumi – įteiktos 7 nominacijos, į kurias pretendavo net 57 Lietuvos bendruomenės.

Konkurso dalyviai varžėsi dėl nominacijų už vietos bendruomenės lyderystę ir sėkmę, bendruomeniškumą, glaudų bendradarbiavimą su mokykla ir policija, sveikos gyvensenos propagavimą ir infrastruktūros gerinimą.

Nugalėtojus pasveikino ir apdovanojimus įteikė MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, savivaldybių vadovai.

„Bendruomenėse išugdytos vertybės ir patirtis yra žmonių kelio į sėkmę pradžia“, – sveikindama šventės dalyvius sakė MRU rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė. – „Net mažiausios bendruomenės tampa vis aktyvesnės, jos gali imtis ir imasi ne tik savo bendruomenei, bet ir visai Lietuvai, ir pasauliui svarbių darbų“.

Rektorė pasidžiaugė, kad 2015 metais MRU prof. dr. Sauliaus Nefo inicijuotas konkursas „išjudino“ bendruomenes visoje Lietuvoje. Bendrystės puoselėjimas universitete padeda ugdyti Lietuvos piliečius, o šiandien į bendruomenę įsilieja ir ukrainiečiai, kuriems nuo pirmųjų karo dienų MRU  suteikė pastogę, galimybes studijuoti ir dirbti, patalpas ukrainiečių mokyklai.

„Rusijos agresijos prieš kaimynines šalis sukeltas problemas jaučia visi, bet ten, kur stipri  bendruomenė – ten stipri ir valstybė“, sakė MRU rektorė prof. dr. I. Žalėnienė.    

 „Šis renginys – puiki proga pasidžiaugti bendruomenių iniciatyvomis ir padėkoti. Ačiū jums, kad telkiate bendruomenių žmones bendrai veiklai, kad į gerąją pusę keičiate gyvenimus“, – renginyje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Aktyvūs ir veiklūs žmonės vietos bendruomenėse – aktyvi ir brandi visuomenė. Ačiū, kad tikite, nepavargstate ir kuriate pokytį bei atliepiate taip svarbius vietos žmonių poreikius, padedate jiems džiaugtis ir didžiuotis savo bendruomene“, – renginio metu sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Konkurso iniciatorius prof. dr. Saulius Nefas teigia, kad šie apdovanojimai – tai būtinoji pilietinė iniciatyva, kuri ne tik skatina bendruomenes propaguoti įvairias veiklas, tačiau ir motyvuoja siekti užsibrėžtų tikslų. Anot jo, vietos bendruomenių veiklos reikšmė neabejotina, nes padaroma daugybė darbų ir jie atliekami savanorystės principu, tad būtina jas motyvuoti.

Nominacijos „Vietos bendruomenės lyderis – vadybininkas nugalėtoja paskelbta Kybartų bendruomenė (Vilkaviškio rajono savivaldybė), kuriai vadovauja Vitas Katkevičius.

Antrąją nominaciją „Vietos bendruomenės sėkmės istorija šiemet pelnė Krakių bendruomenė (Kėdainių rajono savivaldybė).

Trečioji nominacija „Bendruomeniškiausios seniūnijos arba savivaldybės atiteko Jūžintų seniūnijai (Rokiškio rajono savivaldybė).

Ketvirtoji nominacija „Glaudžiai su mokykla bendradarbiaujanti vietos bendruomenėskirta Pabradės bendruomenei „Domus“ (Švenčionių rajono savivaldybė).

Penktosios nominacijos „Sveiką gyvenseną propaguojanti vietos bendruomenė“ nugalėtoja paskelbta Panevėžiuko bendruomenė (Kauno rajono savivaldybė).

Šeštąją nominaciją „Vietos infrastruktūrą gerinanti vietos bendruomenė“ pelnė Vasaknų bendruomenė (Zarasų rajono savivaldybė).

Septintoji nominacija „Glaudžiai su policija bendradarbiaujanti vietos bendruomenė“ įteikta Paupių bendruomenei (Klaipėdos miesto savivaldybė).

Nominacijų nugalėtojus rinko MRU mokslininkų, SADM, ŠMSM, VRM bei vietos bendruomeninių organizacijų atstovų komisija.

MRU rektorės prof. dr. I. Žalėnienės sveikinimo kalbą galima rasti čia.Komentarų nėra:

Pažintinės ekskursijos Kybartų mieste

 2024 metai Kovo mėn. 1.  Kovo 13 d. (trečiadienis) Pradžia 10 val. Vilkaviškio mokyklos moksleiviai. Ekskursija prasideda prie informacijos...