Kelionė į Vokietiją - Lenkiją






Gegužės 16-20 dienomis Kybartų bendruomenės nariai  kartu  su Raseinių trečiojo amžiaus universiteto klausytojais vyko į pažintinę kelionę  autobusu po Vokietiją- Lenkiją.
Pravažiavę Lenkiją ir permiegoję viešbutyje, antrąją kelionės dieną,  nuvykome į Vokietijos sostinę Berlyną: lankėmės   Aleksandro aikštėje – buvusiame  jaučių turguje, vėliau pervadintu Berlyną aplankiusio caro Aleksandro I garbei, Reichstage, Marijos bažnyčioje,  grožėjomės Neptūno fontanu, pamatėme senąjį Universitetą. Pabuvojome prie  pagrindinio miesto simbolio - Brandenburgo vartų, kurie ir buvo, ir tebėra svarbių Berlyno įvykių liudininkai. Pabuvojome prie įspūdingo aukščio ir grožio televizijos bokšto. Pasivaikščioję po Berlyną nuvykome į unikalų poilsiui ir pramogoms pritaikytą Berlyno parką.  Šiame, 1987 m. atidarytame 21 ha ploto parke demonstruojamas pasaulio sodų tradicijų menas: didžiausias Europoje Kinų sodas, Japoniškas tekančio vandens sodas. Renesanso sodas tai tarsi kelionė į prėjusius šimtmečius.
Trečiąją kelionės dieną vykstame į Liubenau- Šprėvaldą. Aplankome unikalų gamtos kampelį  - Šprėvaldo biosferos draustinį,  žemumų plotus su vandens apsemtomis pievomis ir lapuočių miškais. Tai muziejus po atviru dangumi. Kanalų ilgis, kuriais specialios paskirties laiveliais plukdomi turistai, yra 53 km.
Keliaudami  vaizdingomis Drezdeno apylinkėmis,  atvykstame į „Saksonijos šveicariją“ – tai pats nuostabiausias Vokietijos kampelis: aukštai kylančios uolos, išraižytos gilių tarpeklių , besitęsiančios lygumos, nuostabios reljefo formos. Kelionė tęsėsi pagal Elbės upę, kurios pakrantėje stovi didinga Kioninkšteino pilis- tvirtovė. Aplankėme XVI amžiaus kareivines, pilį, buvusį ginklų arsenalą, senovinį vyno rūsį. Pamatėme per  tvirtovės uolas iškastą šulinį, kurio gylis virš 100 metrų ir kurį kasė 5 metus. Kelionę po Vokietiją užbaigėme Ratheino tarpeklių labirintuose bei romantiška panorama nuo akmeninio Bastėjaus tilto. Vakarėjant atvykome į nuostąbųjį Drezdeną. Tai architektūros ir kraštovaizdžio meno kūrinys.  Saksonijos  laisvosios valstybės sostinė, savo lankytojus visada užburia nepaprastu tradicijų ir šiuolaikiškumo deriniu. Vaikštant po pasakiško grožio centrinę miesto dalį, kurioje yra Saksonijos kurfiurstų ir karalių rezidencija, pačiame jos viduryje atsiskleidė nepakartojamas miesto, kuris ne be reikalo vadinamas Elbės Florencija, žavesys. Miesto aikštėje klausėmės muzikos ir dainų.
Ketvirtąją kelionės dieną atvykome  į Vroclavą – Žemutinės Silezijos sostinę, dar vadinama Mažąja Venecija. Aplankome senamiestį: turgaus aikštę su rotuše, pamatėme  Šventojo Jono katedrą, Šv. Kryžiaus bažnyčią, Vroclavo universitetą ir kt.
Vroclavas – vienas gražiausių Lenkijos miestų, išsidėstęs ant dvylikos salų. Jo grožis bei įdomi miesto istorija atsiskleidžia vaikščiojant  žavingomis miesto gatvelėmis. Žymiausias paminklas Turgaus aikštėje – Rotušė, kurios statybos darbai prasidėjo 1290 metais. Bėgant šimtmečiams ji ne kartą buvo rekonstruota ar išplėsta. Dabartinė gotikos ir renesanso stiliaus rotušė, turinti ornamentuotą fasadą, palieka įspūdį kiekvienam  ją pamačiusiam. Ant 66 metrų aukščio bokšto nuo 1536 metų puikuojasi miesto herbas, o nuo 1580 metų – astronominis laikrodis.
Kelionė puikiu autobusu buvo maloni ir nevarginanti. Į ekskursiją vyko jaunimas ir sinjorai iš Naujosios Akmenės, Raseinių, Vilniaus, Kauno, Nemakščių, Vilkaviškio, Vištyčio, Alvito, ir Kybartų. Nors susirinkome iš įvairių Lietuvos vietovių , bet jau kelionės pradžioje tapome gerais bičiuliais.
Nakvojome puikiuose višbučiuose kaip Lenkijoje taip ir Vokietijoje. Pusryčiai viešbučiuose labai geri. Kelionė buvo organizuota pasitelkiant kelionių agentūrą „Ditmos projektai ir ko.  Mūsų kelionę lydėjo gidė Jūratė, o vežiojo mus Tauragės autobusas.  Važiavo 48 ekskursantai. Per keletą dienų pamatėme daugiau kai  kad tikėjomės pamatyti prieš išvykstant į ekskursiją.











                            Kybartų bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius.

Komentarų nėra:

Šventinė ekskursija

  Šeštadienį ( gruodžio mėn. 21d.} ne tik Kybartų miesto svečiai,   bet ir   gyventojai, su įpatinga šventine nuotaika, leidosi   į keli...