Pėsčiomis po istorinį Kybartų miestą

Liepos 25 dieną (šeštadienį)  Kybartų bendruomenė kvietė kybartiečius ir miesto svečius į nemokamą ekskursiją „Pėsčiomis po istorinį Kybartų miestą“.
Galimybe pasižvalgyti po garbinga ir jau 100 metų siekiančia istorija alsuojantį miestelį susidomėjo didelis būrys žmonių. Net 3 valandas trunkančios ekskursijos metu kaustė ekskursantų dėmėsį dar niekur negirdėtais faktais apie Kybartus, tikromis istorijomis iš kybartiečių gyvenimo, įdomiais pasakojimais apie kiekvieną aplankytą objektą. O pamatyti ir aplankyti Kybartuose išties yra ką. Ekskursija prasidėjo skverelyje prie autobusų stoties, kur 2005 metais buvo pastatytas paminklas knygnešiams. Po to aplankyta unikali Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčia,  Lietuvos respublikos prezidento  A.Smetonos taku nužingsniuota iki pat Lietuvos ir Rusijos valstybių pasienio, pro kurį 1940 m. birželio 15 d. Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona  pasitraukė iš Lietuvos. Šią istorinę vietą žymi Kybartų bendruomenės iniciatyva pastatytas paminklinis akmuo.  Kybartų miesto parke ekskursijos dalyviai išgirdo  pasakojimus apie garsius, visame pasaulyje žinomus kybartiečius. Vienas tokių – garsus XIX amžiaus dailininkas, peizažistas Isaakas Levitanas. Jo atminimui Kybartų miesto parke stovi paminklas. Taip pat aplankėme Kybartų pasieniečius ir muitininkus. Pakeliui sustota prie istorinių pastatų, su dar įdomesniais pavadinimais – Berlyno, Paryžiaus ir kitų. Pasienyje pamatę istorinį muitinės pastatą, lydimi Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūno, ekskursijos grupės nariai turėjo unikalią galimybę apsilankyti Kybartų muitinėje ir iš arti susipažinti su pasieniečių ir muitininkų darbo ypatumais. Kybartų miestą puošia vienas ilgiausių pėsčiųjų viadukų per geležinkelį Lietuvoje. Užlipę ant šio viaduko ekskursijos dalyviai išvydo atsivėrusį vaizdą į Kybartų miestą, geležinkelio stotį, vieną didžiausių šiuolaikinių geležinkelio kelių. Nusileidus nuo viaduko aplankyta stačiatikių maldos namai - cerkvė. Ekskursijos finaliniu tašku tapo mistiniai Kybartų požemiai – po Kybartų geležinkelio stotimi esantys skliautuoti rūsiai, kurie atrasti tik 2002 metais. Kybartų miesto bendruomenės iniciatyva jie pritaikyti lankymui. Čia eksponuojami įrenginiai, kuriuose į Lietuvą pro Kybartų muitinės postą nelegaliai buvo gabenamos įvairios prekės. Ekskursijos akordu tapo nuostabiai skambėjusi akordeono muzika. Ekskursijoje dalyvavo virš 60 žmonių.

 Pirmininkas                              Vitas Katkevičius

Komentarų nėra:

  Vasario mėn. 16 d. naktį   Vištyčio ir Suvalkijos gatvių kampiniame name (Vištyčio g. 29)  vykusio gaisro padariniams likviduoti  Kybartų ...