Bendruomenėje lankėsi užsieniečiai ir Lietuvos vyndariai

 


Šeštadienį (02.12) Kybartų bendruomenę aplankė dvidešimties užsienyje gyvenančių, o šiuo metu Lietuvoje besimokančių  jaunuolių grupė. Jie atvykę iš Argentinos, Izraelio, Airijos, Anglijos, Kazachstano, Ukrainos, Rusijos, Vokietijos, Baltarusijos. Į Lietuvą mokytis atvažiavo iš šalių, kuriose yra lituanistinių savaitgalinių arba vidurinio ugdymo mokyklų.  Šis jaunimas jau auga lietuviškoje atmosferoje ir namuose šneka  lietuviškai. Jiems yra pasakojama apie protėvių žemę ir jie visą laiką turėjo  svajonę atvažiuoti į Lietuvą ir čia studijuoti.
Į mūsų gimtąjį miestą jie atvyko norėdami susipažinti su mūsų kraštu – Suvalkija. Kybartuose aplankėme Eucharistinio išganytojo bažnyčią, pravoslavų maldos namus, požemius, geležinkelio stotį. Trijų valandų pasivaikščiojimas po istorinį Kybartų miestą ir jo senamiestį neprailgo ir nepaliko abejingų.

Prieš išvykstant apsilankėme kavinėje, kurioje vaišinomės suvalkietiškais patiekalais ir dalinomis patirtais įspūdžiais.

 02-19 d. pas mus apsilankė Lietuvos vyndarių draugijos nariai.  Oras  nebuvo palankus ekskursijai po Kybartų miestą, bet  nuotaika pagerėjo įėjus į požemį. Keletas nuotraukų. 
                                                                             Vitas Katkevičius

Komentarų nėra:

Pažintinės ekskursijos Kybartų mieste

 2024 metai Kovo mėn. 1.  Kovo 13 d. (trečiadienis) Pradžia 10 val. Vilkaviškio mokyklos moksleiviai. Ekskursija prasideda prie informacijos...