🎼 𝐊𝐲𝐛𝐚𝐫𝐭𝐮𝐨𝐬𝐞 𝐧𝐮𝐬𝐤𝐚𝐦𝐛𝐞̇𝐣𝐨 𝐩𝐚𝐫𝐚𝐦𝐨𝐬 𝐔𝐤𝐫𝐚𝐢𝐧𝐚𝐢 𝐚𝐤𝐨𝐫𝐝𝐚𝐢

 Istoriniuose Kybartų požemiuose 2022-03-20 d. įvyko paramos renginys Ukrainai – „Maldoje, Širdyse, Mintyse“. Jį inicijavo Kybartų bendruomenė, seniūnija, kultūros centras ir pasaulio kybartiečių draugija.

🇺🇦 Iškart po šv. Mišių prasidėjęs renginys kraštiečius ir Kybartuose jau įsikūrusias ukrainiečių šeimas pakvietė į XIX a. menančius skliautuotus rūsius. Išskirtinai akustinėje aplinkoje susirinkusiuosius dainomis užbūrė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Ukrainos karinių oro pajėgų dainų ir šokių ansamblio „Крыла Украины“ solistė, ukrainietė Dina Mataitienė. Kūriniai buvo atliekami tiek lietuvių, tiek ukrainiečių kalbomis. Beje, ir pats renginys akcentuojant vienybę prasidėjo tik nuskambėjus abiejų šalių himnams. Pasirodymus taip pat surengė Vilkaviškio rajono meno mėgėjai, o eiles skaitė aktorius, režisierius Liutauras Kasulaitis.
💙💛 „Prieš metus minėdami 80 tremties metų net nepagalvojome, kad Ukrainoje gali kilti karas, gali tekti priglausti pastogės netekusias šeimas.“ – kalbėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Ji taip pat dėkojo ne tik meno kolektyvams, bet ir žmonėms, kurie neliko abejingi kitų skausmui, priėmė gyventi, suteikė maisto, drabužių ir būtiniausių reikmenų. „Karas suvienijo ne tik ukrainiečius, bet ir mus.“
Skaudžius istorijos puslapius rašantys ukrainiečiai yra priversti palikti savo namus ir ieškoti saugaus prieglobsčio kaimyninėse šalyse. Statistika byloja, kad Lietuvoje jau yra 20 tūkst. pabėgėlių. Laikinus namus jie surado ir Vilkaviškio rajone, todėl visos lėšos, surinktos per šį renginį, bus skirtos atvykusių ukrainiečių paramai.
🥣 Kybartų bendruomenė taip pat organizavo ukrainietiškų barščių virimo akciją ir surinktas aukas pridėjo prie bendros paramos.


 
Komentarų nėra:

Pažintinės ekskursijos Kybartų mieste

 2024 metai Kovo mėn. 1.  Kovo 13 d. (trečiadienis) Pradžia 10 val. Vilkaviškio mokyklos moksleiviai. Ekskursija prasideda prie informacijos...