Veličkos - Krokuva

 

·         Veličkos druskų kasykla - šventųjų figūros bei klasikinė architektūra, sukurta iš grynos druskos

·         Karalių miestas, „Lenkijos deimantas“ – didingoji Krokuva

Vavelis – įspūdingas pilies, rūmų ir katedros architektūrinis kompleksas ant Vavelio kalvos

  Anksti ryte išvykome iš Kybartų. Kelionė per Lenkiją. Pirmiausiai lankėmės  Veličkos druskų kasykloje, kurios veikia jau 700 metų ir yra įtrauktos į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Apsilankymo metu nusileidome į 135 m gylį, kur keliose horizontalėse suformuota 2 km ilgio trasa, susidedanti iš 20 kamerų. Puikiai įrengta ekspozicija supažindina su druskos kasybos istorija ir sunkiu kalnakasių darbu. Pats gražiausias šių kasyklų kūrinys – Palaimintosios Kingos koplyčia, kurioje viskas padaryta iš druskos. Koplyčią apšviečia iš druskos kristalų padaryti šviestuvai, o grindys – vientisas druskos gabalas. Koplyčioje vyksta pamaldos, tuokiasi jaunavedžiai, vyksta klasikinės muzikos koncertai.   Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje prie Krokuvos.

Antąją dieną, po pusryčių, lankėmis senojoje Lenkijos sostinėje Krokuvoje, kurios istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursiją tęsėme Krokuvos senamiestyje. Turgaus aikštėje pabuvojome prie  Švč. Mergelės Marijos bažnyčios, miesto rotušės, paminklo A. Mickevičiui. Senamiesčio pakraštyje aplankėme Krokuvos gynybinių sienų liekanas, Florijono vartus ir Barbakaną – miesto vartus saugojusį gynybinį įtvirtinimą. Vėlų antros kelionės dienos vakarą pavargę, bet pilni kuo puikiausių įspūdžių, grįžome į Kybartus.
 

 


Komentarų nėra:

Pažintinės ekskursijos Kybartų mieste

 2024 metai Kovo mėn. 1.  Kovo 13 d. (trečiadienis) Pradžia 10 val. Vilkaviškio mokyklos moksleiviai. Ekskursija prasideda prie informacijos...